Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Nejpomalejší cesta vede nejrychleji k cíly:-)

 

♥Novinky

30.března-Nakonec je vše jinak.
   Po dlouhém rozmýšlení,jsme se rozhodli Sendy nakonec nepřipouštět.V květnu,tohoto roku se pokusíme složit ZZVJ a dále pokračovat ve sportu.Pokuď vše dobře půjde za někalik týdnů nám do stádečka přibide další koníček.Bude u nás jen po tu dobu co ho obsednu a přijezdím.Potom půjde zpět ke svým novým majitelům.
Také máme v plánu příští jaro koupit už nějakého většího ale mladého koníčka,Tak doufám,že vše vyjde podle plánů:-)
16.2.2010-Oznamuji,že  letos se se Sendy zúčastním šampionátu pony a cob.

Dále už jsme po zdlouhavám hledání konečn nalezli Sendy "manžela" :-) Je to ryzák z ERC Mětice jménem ..Vidar.Tak doufám,že nám to všechno vyjde =-)

2.2.2010-Sněhu pořát přibívá a Mišánek už není skoro vidět:-D
        Jinak se chystáme na pár kurzů horsemanshipu a pokuď to dobře dopadne tak i      na soustředění:-)
 
Na škole(v Lanškrouně) jezdíme zatím v hale,jen jednou jsme vyjeli na chviličku ven..Koníci tu jsou zlatíčka,až na pár vyjímek,ale s tím se musí počítat...:-) Škoda,že se tu nepracuje podle přirozené komunikace:-/
Beru to jako další životní zkušenost.která se určitš hodí...
      
O víkendu jsem měla tu možnost vyzkoušet si práci ze země i s jiným koníkem..Manilu jsem měla v kruhové ohradě..začala jsem pomalu,nejprve ujasnění vedoucí pozice.To se Manile moc nelíbilo a chvilku jí dalo než mě začala brát na vědomí :-D ..Trcho si občas vyhodila ale jinak je velice pozorná a hned jí vše došlo..Zkončili jsme,tak že za mnou chodila jako pejsek a dokonce se jí nechtělo ani ke svému páníčkovi,fotečky už jsou na mém rajčeti:-)
12.prosince 2009-Tak nám napadl sníh a užíváme si společné víkendy:-) Na škole sice máme jezdectví tři hodiny týdně,ale přesto se nejvíce těším na své miláčky..Kteří každý pátek už čekají na můj příjezd...Sendy zase trochu povyrostla:-) Oba dva jsou myslím spokojení,pokračujeme v práci ze země a často vyrážíme do přírody:-) O prázdinách se snažíme všechno dohonit a užíváme si každé společné chvíle..
3.října 2009-1.Hubertova Jízda se Sendy
 Senďulínka byla naprosto dokonalá..Skočila skoro všecchny překážky a chovala se naprosto vzorně,možná se chtěla líbim kamarádům co mě přijeli povzbudit:-) Celý Hubert jsem mohla jet na volné otěži a při halali jsme obsadili krásné 3. místo..je to moje šikulka :-)
26.září 2009- Dneska je sobota a Míša vyjela s Mišánkem na huberta do Litoboře:-)   Sendy ještě zůstala doma,ale čeká jí to příští výkend:-)
22.září 2009-Jsem na internátě takže nic nestíhám

1.Stáj je postavená-zatím zůstává prázdná

2.koníci se lepší ve všech směrech:-) jsou to moji miláčci

3.Sendy se mnou skocila překáku vysokou 100cm..vůbec jsem si nemyslelam,že to dokážeme a dokonce 2x s rezervou

4.Sendy má nové udidlo a nevykrojenou dečku

5.Nová jízdárna-obdelníková rozměry přibližně 60x30 ..zatím posečené strniště,později travnatá:-)

To by možná bylo vše....Je to velmi zkrácené,ale čas mi nedovolí se moc rozepisovat:-/


 

27.srpna 2009-Před dvěma dny u nás byla opět Terka Čeňková..Tentokrát jsme se vrhli na práci ze sedla.Trénovali jsem odžvýknutí a taky ohýbaní..Dozvěděli jsme se plno nových věcí....
21 srpna 2009-Sedlovna je už konečně vybavená a máme tam spoustu místa:-)
Stáje už jsou skoro zateplené a vrhneme se na natírání..

8.srpna 2009- Ve čtvrtek nás opět navštívila terka Čeňková:-)

Nejprve jsme šli s koníkama do kruhové ohrady,tam jsme opravili chyby a vyřešili nějaké věci.Mišulka byl naprosto úžastný a se Sendy byly trochu komplikace,ale doufám,že se mi časem povede i to odstranit:-) Poté jsem jezdila na Sendy bez sedla a uzdečky..

Opět musím Terce poděkovat za čas a také trpělivost kterou s námi má:-)

31.července 2009-Skvělá vyjížďky s koníkama.
-neustálé sušení sena:-)
30.července 2009-Prázdniny jsou v polovině a my si je naplno užíváme..
S koníkama chodíme k řece a taky je občas ostříkáme vodou,aby se ochladili..Chodíme na procházky a blbneme v kruhovce:-)
5.7-11.7.2009-Byla jsem na rekreačním,seznamovacím kurzu na SZeŠ Lanškroun.Na mé budoucí škole a intru.

Neděle:Zabydlení se v pokoji,seznámení s ostatnímy.

Pondělí:Odjezd do školy na kolech na snídani..Prohlídka školy a areálu.Odpoledne ježdění na koních.

Úterý:Ranní odjezd na snídani.Ježdění na koních a odpoledne jsme jeli na kolech do dostihové stáje k p. Votavy.

Středa:Celoddníní výlet autobusem do Slatiňan a Kladrub.S prohlídkou stájí a zámku

Čtvrtek:Odjezd na kolech na snídani a poté na horolezeckou stěnu.Odpoledne ježdění na koníkách

Pátek:Snídaně ve škole.Poté ježdění na koních a odpoledne se jelo na delší výlet na kolech.

Sobota:Odjezd na snídani a poté nám někteří praxaři ukázali své umění na koních.Po obědě byl odjez domů:-)

13.července2009-Stavba pokračuje.Už je hotová podlaha a přivezená okna.
-Konečně už můžu jezdit a spálená noha mě nebolí:-)
-Bude klubovna....zatím se vyklízí místnost a vymetá se...Myslím,že to bude super!!
3.7.2009-takže,koníci se mají dobře.
-Stavna třetího boxíku a dalších přístřešků pro zvířata pokračuje celkem úspěšně.Sice ještě nejsme hotovi a čeká nás hodně práce,ale myslím,že jsme na dobré cestě.
TROCHU NESTÍHÁM!!!
6.6.2009- Zajeto 1. sportovní pony odpoledne.
Já a Sendy-opičí dráha
-parkur do 40cm(2.místo)
30.5.2009-Mezinárodní šampionát pony a cob Slatiňany
Já a Sendy
24.5.2009 -Trénujeme se Sendynkou na pony odpoledne. Máme se jinak celkově fajn;)
12.5.2009-Čistění veškerých postrojů:-) somozřejmě to všechno zůstalo na mě..:-D
15.4.2009:Svod klisen Rychnovek.
Sendy se moc líbila.Pouze vadily příliš dlouhá záda.
Známka-7.2
10.5.2009-OSLAVA SENDINČINÝCH 3. NAROZENIN
Sendynka byla moc hodná a nechala si dát věneček. .Více:http://lovehorses.rajce.idnes.cz/
8.května.2009-Užíváme si krásných společných vyjížďek:-) ..
28.4.2009-Míšin veřejný trénink dopadl celkem dobře.Udělali my radost:-)Alespoň jeden zajetý parkur čistě,což je pro malého Mišánka úspěch:-) Akorát měla Míša padací výkend...3x ve dvou dnech:-D
21.4.2009-Mišulkovi se už očičko skoro zahojilo,ale to není všechno.Narodilo se nám konečně kůzlátko..a máme také mnoho malých králíčků:-)
15.4.2009-Když jsme přijeli ze svodu,ještě ten večer jsme čistily koníky..Mišáček se musel rýpnout do oka (asi jsem přehládla vyčuhující hřebík:-( ) Roztrhnul si dolní víčko,pár milimetrů.Dostal kapičky proti bolesti a také proti zánětum..Mov mě to mrzí doufám,že už se to nikdy nestane:-(
15.4.2009-se Sendy zůčastnila svodu klisen v Rychnovku. Předváděla jsem jí já. Sendy byla přeměřená, KVH je 136 cm, KVP je 147 cm. Chválili úžasnou a ušlechtilou hlavu s krásnými rysy, chody a celkovou stavbu těla. Jelikož byla ale Sendy podle porodců moc dlouhá v zádech, tak ji ubraly body. Prý už to není trend mít dlouhé koně a více se chtějí koně kratšího rázu. I tak ale získala známku 7,2 a byla tím zařazena do hlavní plemené knihy!! Takže máme kobču v chovu. A příští rok se Sendynka může těšit na hřebečka;)
10.4.2009-Po třetí u nás byla Terka Č. .Opravili jsme chyby a naučili jsme se zase něco nového.Celý den byl super..Odpoledne jsem poprvé cválala na Sendy bez sedla...po chvilce jsem i skákala:-)sendy i Míšák byli úžasní..
6.4.2009-Dneska byl u nás kovář.Dělal jen Sendy,aby měla pěkná upravená kopýtka na svod.Mišák zůstal ochuzen:-)
5.4.2009-Konečně nám začína trošku jarní počasí.Koníci přelínají a vypadají dobře.Sendy se připravuje na svod.Rozhodla jsem se nakonec,že si jí předvedu sama(nejprve jí měla předvádět mamka)..Začínáme pomalu skákat:-)
4.dubna 2009-Opět Nás navštívila Terka Čeňková.Dolaďovali jsme obě oči.Naučila mě jak masíravat koníka.A objasnila mi plno důležitých věcí.Myslím že těď se zase posuneme o kousek víš v našem stahu s konímama:-)
15.3.2009-Jsme(Já,mamka,Míša a ještě pár lidiček) vyrazilo na Výroční schůzi..teď už Českého svazu chovatelů velšských koní...dozvěděli jsme se plno důležitých věcí..a poté jsme vyrazili do Equiního reprodukčního centra na seminář...povídali nám lidičky z Holanska:-)..více ve fotogalerii
10.března 2009-Koníci mají o 100% zvětšený dolní výběh..hned si ho prozkoumali a Sendy pak lítala jako splašená:-)...teď už budou mít dastatek travičky:-)
9.března.2009-Byl u nás veterinář a vzal koníkům krev,aby sendy mohla na svod a Mišulka na veřejný trénink...oba byli hodní jen Mišák si trošku vyskočil:-)
9.března 2009-Sendy se pod sedlem opravdu lepší a z težkopádného a tlačivého Mišánka se stává bezvadný koník chodící na ty nejjemější pobídky....máme sice ještě hodně práce ale vím že jdeme správným směrem:)
Leden-Únor 2009 koníci už poslouchají mnohem lépe..Od Náštěvy Terky,která nám moc pomohla(moc děkujeme).Jsme na tom o hodně lépe.Koníci k nám mají autorutu a jsou už mnohem přátelštější...
1.2.2009...Včera u nás byl kovář..koníci mají hotoví kopýtka:-)
Sendy nám už zase vyrostla už měří 136,5KVH
Novinek jsou rovnou dvě.. 1.Tak trochu nám nevidrželo uvažiště.Sendy tomu z větší části pomohla.Jelikož je trvdá zem ,tak koníci jsou uvázaný u stromu nebo ve stáji.
2.Míšánek má krásné sáně.Takže nás vozí za sebou....myslím že ho to baví:-)
4.ledna 2009 jsem tak trochu spadla ze Sendy.Prostě jsem cválala na louce a Míša zapoměla dotáhnou podbřišník...spíš jsme se špatně domluvili:-)Sedlo se trochu uvolnilo..což se endy nelibilo a tak dala hlavu mezi nohy a začala dělat kozelce..chvilku sem seděla ale pak už to prostě nešlo a žuchla jsem dolu:-)
Dnes 18.prosince 2008 jsem poprvé cválala na Sendy.Bylo to něco úžastného.Nikdy jsem neseděla na koni který má tak pohodlný cval.....kdo nezažil neuvěří :-))
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one